ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ: Και όμως ακόμα ελπίζει

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ: Και όμως ακόμα ελπίζει-Μεγάλη νίκη με 1-0 την Καλλιθέα

25/06/12

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - Καλλιθέα 1-0 (4η αγων. Playoffs ανόδου)

H ΑΕΛΚ μας κατάφερε να πάρει αυτό που ήθελε κόντρα στην Καλλιθέα για την 4η αγωνιστική των playoffs ανόδου στη Superleague. Σε ένα γήπεδο που έβραζε από τον παλμό των φιλάθλων αλλά και από τις υψηλές θερμοκρασίες οι παίκτες του Γιάννη Ματζουράκη έδειξαν πως το ήθελαν περισσότερο και με γκολ του Ταραχούλσκι πήραν τη νίκη και τώρα είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν τον Πλατανιά στο Μάλεμε την ερχόμενη Τετάρτη με στόχο το θετικό αποτέλεσμα.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει ολοκληρωτικά στην ΑΕΛΚ μας αφού σε αυτό πέτυχε και το γκολ και είχε και τις σημαντικές ευκαιρίες να διευρύνει το προβάδισμά της. Το γκολ του «Τάρα» στο 30΄ έπειτα από σέντρα ακριβείας του Μανούσου έδωσε φτερά στα πόδια των ποδοσφαιριστών της ΑΕΛΚ μας που είχε και δοκάρι με τον Μανούσο και άλλες σημαντικές ευκαιρίες.

Στο δεύτερο 45λεπτο η Καλλιθέα πίεσε για την ισοφάριση όμως βρήκε απέναντί της τον πολύ θετικό Μάππα ο οποίος όποτε χρειάστηκε έσωσε την εστία του. Η ομάδα μας είχε δυο ευκαιρίες που προήλθαν κυρίως με επελάσεις από τα άκρα ωστόσο δεν ευτύχησε να διπλασιάσει τα τέρματά της μένώντας με το 1-0 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Τώρα η ΑΕΛΚ μας θα πάει στην Κρήτη για να αντιμετωπίσει τον Πλατανιά Χανίων για την 5η αγωνιστική των Playoffs θέλοντας να διπλασιάσει τις νίκες της.

Συνθέσεις

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ: Μάππας, Τραορέ, Κριπιντίρης, Χατζόπουλος, Χωριανόπουλος, Μήτσης, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Μανουσάκης, Μανούσος, Ταραχούλσκι

Καλλιθέα: Τακίδης, Ηρακλής, Κουτρουμπής, Αρκούδας, Σταύρου, Καλτσάς, Πρίπου, Μιχαλόπουλος, Κατσίκης, Φαρινόλα, Μαρουκάκης