Παναχαϊκή - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 1-0

ΑΕΛΚ Καλλονής :Απομακρύνετε το μεγάλο όνειρο-Παναχαϊκή - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 1-0

22/06/12

Παναχαϊκή - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 1-0 | 3η αγων. playoffs

Δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα η ομάδα μας κόντρα στην Παναχαϊκή στην Πάτρα. Ηττήθηκε στο γήπεδο της Αγυιάς με 1-0 για την 3η αγωνιστική των playoffs ανόδου στη Superleague.

Με τη ζέστη να είναι και πάλι ο αρνητικός πρωταγωνιστής της αναμέτρησης οι δύο ομάδες μπήκαν στην αναμέτρηση με το νου τους στα μετόπισθεν. Έπειτα από ένα αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι άρχισε να αποκτά ρυθμό και η ομάδα μας να βρίσκει τα πατήματά της ψάχνοντας διαδρόμους για να διασπάσει την άμυνα της Παναχαϊκής. Η πρώτη καλή φάση για την ΑΕΛΚ μας ήρθε στο 14΄ όταν το σουτ του Μάρκο Ντος Σάντος πέρασε άουτ. Στην πρώτη καλή στιγμή για την Παναχαϊκή η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ καθώς ο Ντίνας έπειτα από ωραία ατομική προσπάθεια τροφοδότησε τον Φουρτάδο ο οποίος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και πλάσαρε τον Μάππα. Τα επόμενα 10 λεπτά ανήκουν στην Παναχαϊκή η οποία σε αυτό το διάστημα έχασε ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματά της ωστόσο βρήκε απέναντι της τον θετικό Μάππα. Το τέλος του πρώτου 45λέπτου βρήκε την ομάδα μας πίσω στο σκορ με 1-0.
Στην επανάληψη η Καλλονή βελτίωσε την εικόνα της και μπήκε με διάθεση να γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση με την Παναχαϊκη να περιορίζεται σε παθητικό ρόλο. Τα καλοχτυπημένα φάουλ των Λεοζίνιο και Κριπιντίρη έφυγαν λίγο μόλις άουτ ενώ το πολύ καλό σουτ του Μαρσέλο ανάγκασε τον Πουρή να αντιδράσει με υπερένταση πέφτοντας στη δεξιά του γωνία και αποκρούοντας. Ο Γιάννης Ματζουράκης προσπάθησε να αλλάξει τη ροή του αγώνα περνώντας αλλαγή τους Ταραχούλσκι και Τραορέ στη θέση των Ντος Σάντος και Μανούσο αντίστοιχα. Το τελικό σκορ βρήκε την ομάδα μας να σημειώνει την πρώτη της ήττα στα Playoffs με 1-0.
Τώρα η ΑΕΛΚ μας επιστρέφει στη Λέσβο για να αντιμετωπίσει την Κυριακή στις 19:00 στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης την Καλλιθέα για την 4η αγωνιστική των Playoffs ανόδου στη Superleague

Συνθέσεις

Παναχαϊκή: Πουρής, Ιωάννου, Άντονι, Βλασόπουλος, Ντίνας, Ουρτάδο, Ουαταρά, Λαμπρόπουλος, Φουρτάδο, Κοιλιάρας, Σπίνουλας

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ:  Μάππας, Κριπιντίρης, Καρακώστας, Χωριανόπουλος, Μήτσης, Χατζόπουλος, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Ντος Σάντος, Μανούσος, Μανουσάκης

Σημερα έγινεs ήδη 143232 visitors (345154 hits) COPYRIGHT STEFANOY NEWS LESVOS 2010-2012

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?